Деякі цікаві факти: Крім казки, Іван Якович Франко написав також вірш («політичну байку») «Звірячий парламент" , де Микита - політичний діяч. Сам Франко, про походження персонажа писав наступне: @Ся віршована казка, яку ви, дорогі браття, певно вже читали, над котрою дехто, може, тільки сміявся, а дехто, може, й глибше задумався, міркуючи, що у нас, між хрещеними людьми не одно таке діється, про яке тут у казці розказано, — се не моя видумка, а має свою історію..." Друге видання книги 1896 має післямова "Хто такий" Лис Микита "і звідки він родом?". Усі наступні видання казки містять різну інформацію і відрізняються один від одного самі по собі. Твір був вперше проілюстровано в 1890 р. художником Теофілом Копистинським. Поет Максим Рильський, не без ризику для себе, зробив редакцію твору відповідно до вимог Літсовета компартії УРСР, - окремі члени якого вимагали навіть виключення «Лиса Микити» з української літератури, - чим, по суті справи, врятував Лиса Микиту для майбутніх поколінь. При створенні мультсеріалу, Микиту малювали сімдесят аніматорів. Мультиплікаційний Микита трохи відрізняється від літературного. Про це розповів журналістам художник-постановник Едуард Кирич: - Центральний персонаж, Лис Микита, вас особисто надихнув? - О, Микита - персонаж шикарний. Він кожному насолив, і всі скаржаться на нього царю - Левові. Ані зловити, ані покарати не можна - верткий! На цьому і зав'язаний сюжет. Врешті-решт, Лиса призначили канцлером - він і розумний, і хитрий. Така ось мораль у цієї аморальної картинки. Але деякі моменти ми повикидали. Наприклад, той, де Микита запечатав заячу голову і віддав Цапу, щоб він відніс Цареві подарунок. Не можна ж показувати дітям мертвого зайчика - він у нас живий, схопився, спритно озирнувся, розумієте? Отже ми тут самі собі цензура. В аудіокнизі «Лис Микита», Микиту озвучує Володимир Кокотунов. У 80-і рр. в УРСР виходив публіцистичний журнал «Лис Микита». Першим спектаклем Київського Театру ляльок став «Лис Микита». У гірськолижному курорті Славське розташований тризірковий котеджний готель «Лис Микита». Підприємцем Правкіним О.Ю. була зареєстрована торгова марка з випуску м'яких іграшок Лис Микита ™. У книзі Тараса Кінько «По секрету всьому світу», Лис Микита - «Відомий у всьому Прикарпатті шахрай». Український виконавець популярних пісень Юрко Юрченко виконує пісню про Лиса Микиту. У «Живому Журналі» ведеться щоденник фарбованого Лиса. Лиса Микиту називають «українською відповіддю покемонам». За своєю природою, Лис Микита тяжів до тоталітарної формі правління. Микиті присвячено безліч творчих переробок, як, наприклад, настінне панно художниці Лілії Куденко «Лис Микита з дружиною» або flash-анімація художника-аніматора Михайла Яремко.
Деякі цікаві факти:
ОтветитьУдалитьКрім казки, Іван Якович Франко написав також вірш («політичну байку») «Звірячий парламент" , де Микита - політичний діяч.
Сам Франко, про походження персонажа писав наступне:
@Ся віршована казка, яку ви, дорогі браття, певно вже читали, над котрою дехто, може, тільки сміявся, а дехто, може, й глибше задумався, міркуючи, що у нас, між хрещеними людьми не одно таке діється, про яке тут у казці розказано, — се не моя видумка, а має свою історію..."
Друге видання книги 1896 має післямова "Хто такий" Лис Микита "і звідки він родом?". Усі наступні видання казки містять різну інформацію і відрізняються один від одного самі по собі.
Твір був вперше проілюстровано в 1890 р. художником Теофілом Копистинським.
Поет Максим Рильський, не без ризику для себе, зробив редакцію твору відповідно до вимог Літсовета компартії УРСР, - окремі члени якого вимагали навіть виключення «Лиса Микити» з української літератури, - чим, по суті справи, врятував Лиса Микиту для майбутніх поколінь.
При створенні мультсеріалу, Микиту малювали сімдесят аніматорів.
Мультиплікаційний Микита трохи відрізняється від літературного. Про це розповів журналістам художник-постановник Едуард Кирич:
- Центральний персонаж, Лис Микита, вас особисто надихнув?
- О, Микита - персонаж шикарний. Він кожному насолив, і всі скаржаться на нього царю - Левові. Ані зловити, ані покарати не можна - верткий! На цьому і зав'язаний сюжет. Врешті-решт, Лиса призначили канцлером - він і розумний, і хитрий. Така ось мораль у цієї аморальної картинки. Але деякі моменти ми повикидали. Наприклад, той, де Микита запечатав заячу голову і віддав Цапу, щоб він відніс Цареві подарунок. Не можна ж показувати дітям мертвого зайчика - він у нас живий, схопився, спритно озирнувся, розумієте? Отже ми тут самі собі цензура.
В аудіокнизі «Лис Микита», Микиту озвучує Володимир Кокотунов.
У 80-і рр. в УРСР виходив публіцистичний журнал «Лис Микита».
Першим спектаклем Київського Театру ляльок став «Лис Микита».
У гірськолижному курорті Славське розташований тризірковий котеджний готель «Лис Микита».
Підприємцем Правкіним О.Ю. була зареєстрована торгова марка з випуску м'яких іграшок Лис Микита ™.
У книзі Тараса Кінько «По секрету всьому світу», Лис Микита - «Відомий у всьому Прикарпатті шахрай».
Український виконавець популярних пісень Юрко Юрченко виконує пісню про Лиса Микиту.
У «Живому Журналі» ведеться щоденник фарбованого Лиса.
Лиса Микиту називають «українською відповіддю покемонам».
За своєю природою, Лис Микита тяжів до тоталітарної формі правління.
Микиті присвячено безліч творчих переробок, як, наприклад, настінне панно художниці Лілії Куденко «Лис Микита з дружиною» або flash-анімація художника-аніматора Михайла Яремко.